Rurouni Kenshin Finále / Začátek

Oficiální internetové stránky posledních dvou filmů, které vznikly podle stejnojmenné předlohy, mangy od autora Nobuhiro Watsuki, oznámily, že filmy vyjdou až příští rok na jaře v období Golden week, kvůli situaci v Japonsku, způsobené koronavirem (COVID-19). Původně byly naplánovány na 3. července a 7. srpna roku 2020, ale nyní budou vycházet jeden po druhém během prázdnin, které probíhají od konce dubna do začátku května.

Režisér Keishi Ōtomo se vyjádřil, že se studio zavřelo poté, co vláda vyhlásila nouzový stav, takže se celá produkce zastavila. Výsledkem bylo, že zaměstnanci nemohli dělat postprodukční práce, připravovat se na uvedení filmů a provádět další úkoly. S novým datem vydání si Ōtomo klade za cíl, zvýšit úroveň kvality více než kdy dříve.

Hlavní obsazení by se nemělo změnit, až na jednu výjimku. Riku Ōnishi je jediný nový člen, mezi pěti hlavními členy obsazení, který nahradil Kaita Ōyagiho jako Yahiko Myojin. Novou tváří je také Mackenyu, který si ve filmech zahraje protivníka Enishi Yukishira. Enishi provozuje na čínské pevnině zbrojní společnost na černém trhu a manipuloval Shishio prostřednictvím prodeje zbraní a válečné lodě.

Kasumi Arimura je také novou tváří, ve filmech si zahraje postavu Tomoe Yukishira. Tomoe byla Kenšinova manželka v době, kdy se živil jako vrah Battōsai a její příběh se spojuje s Kenšinovou ikonickou jizvou ve tvaru X. Vztah Kenshina a Tomoe byl zobrazen už dříve v projektu Rurouni Kenshin: Trust & Betrayal original video anime ( OVA ).

Yusuke Iseya a Tao Tsuchiya si zopakují své role z předchozího filmu jako Aoshi Shinomori a Misao Makimachi. Rocková skupina ONE OK ROCK se vrátí jako umělec ústřední melodie.

Rurouni Kenshin Finále: tentokrát se bude muset Kenšin postavit neznámému obchodníkovi se zbraněmi Enišmu, který ovládá podsvětí Číny. Rurouni Kenshin Začátek: vypráví příběh o tom, jak Kenšin získal jizvu ve tvaru kříže.

Natáčení začalo v listopadu 2018 a skončilo sedmiměsíční produkcí 7. června 2019. Natáčelo se na 43 místech, včetně Kjótského, Nara, Shiga, Mie, Hyōgo, Kumamoto, Hirošima, Tochigi, Saitama, Shizuoka, Osaka a Nagano. Sato Takeru si ve filmech opět zahraje roli Himura Kenshina. Herečka Emi Takei, která hraje ve filmech Kaoru Kamiya, v září 2017 prozradila, že byla naplánována nová filmová adaptace Rurouni Kenshin.

První film vznikl v roce 2012 a byl úspěšný i mimo Japonsko. Díky tomu vyšlo pokračování, které bylo v roce 2014 ukončeno dvěma filmy Rurouni Kenshin: The Great Kyoto Fire Arc, Rurouni Kenshin: The Legend Ends

Diskuze
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments